2016 Mercedes-Benz Klasa B Cena, wartość, oceny i recenzje | Niebieska księga Kelleya (2023)

Na rok 2016 Mercedes-Benz Klasy B brzmi jak sprytny pomysł, a oferta wyłącznie pojazdów elektrycznych w umiarkowanej cenie od uznanego luksusowego producenta samochodów powinna być korzystna dla obu stron. Ale Klasa B zadebiutowała na rynku na zawsze zmienionym przez Teslę Model S. Jej zasięg 88 mil jest niewielki w porównaniu z innymi dostępnymi pojazdami elektrycznymi i nie ma silnika benzynowego zwiększającego zasięg, jaki można znaleźć w Chevy Volt lub BMW i3 . Kształt hatchbacka jest unikalny dla Mercedes-Benz, ale stosunkowo anonimowy w ruchu ulicznym. I chociaż wnętrze oferuje wysokiej jakości materiały, a Mercedes-Benz B250e 2016 — jak się go teraz nazywa — oferuje lepsze wrażenia z jazdy niż wiele innych pojazdów elektrycznych, jest droższy niż hybrydy typu plug-in, takie jak Volt i i3, ale bez użytecznego zasięgu bazowego modelu Tesli.

Używany Mercedes-Benz Klasy B z 2016 r. Ceny

Uczciwa cena zakupu Kelley Blue Book dla każdego używanego pojazdu może się znacznie różnić w zależności od przebiegu, stanu, lokalizacji i innych czynników, ale oto ogólne wyobrażenie o tym, ile kupujący obecnie płacą za używane modele Mercedes-Benz klasy B z 2016 r. przy zakupie od dealera.

Oryginalna sugerowana cena detaliczna

Uczciwa cena zakupu KBB (średnia krajowa)

B 250e Kombi 4D

43 345 $

14 244 $

(Video) Should You Buy a Used MERCEDES B-CLASS? (TEST DRIVE AND REVIEW B180CDI)

Dla porównania, Mercedes-Benz Klasy B z 2016 roku miał pierwotnie cenę początkową naklejki wynoszącą 43 345 USD, a najbogatsza Klasa B B 250e Hatchback 4D zaczynała się od 43 345 USD.

Jazda używanym Mercedesem-Benzem Klasy B z 2016 roku

Oprócz braku hałasu silnika, nie ma nic niezwykłego w prowadzeniu Mercedesa-Benz B250e. Klasa B przyspiesza, hamuje i prowadzi się z całą wprawą, jakiej oczekuje się od samochodu z trójramienną gwiazdą. Wnętrze jest rozplanowane i zaaranżowane z tą samą estetyką, którą podziwiamy w pozostałej części gamy Mercedes-Benz, a twarde tworzywa sztuczne na dolnej desce rozdzielczej i panelach drzwi są wyjątkami od doskonałego wykorzystania materiałów. Dostarczony przez Teslę silnik elektryczny inteligentnie porusza B250e od zatrzymania dzięki doskonałemu momentowi obrotowemu, a nawet można go uznać za szybki, jeśli trzymasz pedał gazu wciśnięty w podłogę, chociaż zasięg zostanie znacznie skrócony. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli masz ładowarkę 240 V w pracy lub w domu, pełne naładowanie zajmuje tylko około 3,5 godziny. Minusem jest to, że wtyczka 120 V zajmuje więcej niż 24 godziny.

Komfort wnętrza

Podczas gdy Mercedes-Benz B250e z 2016 roku jest zdecydowanie Benzem w środku, jest kilka akcentów przypominających, że jest zbudowany do pewnego poziomu cenowego. Na przykład na desce rozdzielczej zastosowano miękkie w dotyku materiały i ma ekran informacyjno-rozrywkowy podobny do iPada, wystający nad trzema otworami wentylacyjnymi i resztą elementów sterujących dźwiękiem i klimatyzacją. Wszystkie bardzo nowoczesne mercedesy, podobnie jak obszerne przednie siedzenia. Jednak twarde tworzywa sztuczne na spodzie deski rozdzielczej i drzwiach wydają się nie na miejscu, gdy patrzy na ciebie 3-punktowa gwiazda, a wysoka podłoga tylnego siedzenia ogranicza miejsce na nogi. Za to dużo przestrzeni ładunkowej.

Stylizacja zewnętrzna

B250e z 2016 roku to wystarczająco ładnie wyglądający samochód, ale niewiele jest w jego stylizacji wyjątkowo charakterystycznych dla Mercedesa. Po zdjęciu 3-ramiennej gwiazdki na osłonie chłodnicy trudno będzie odróżnić tego wysokiego 5-drzwiowego hatchbacka od wielu innych europejskich hatchbacków. Mimo to podoba nam się zabarwiona na niebiesko osłona chłodnicy, która jest sposobem Mercedes-Benz na powiedzenie, że ten samochód to pojazd elektryczny. Diodowe akcenty na reflektorach nawiązują wizualnie do Klasy S. I na szczęście absurdalnie długi znaczek „Electric Drive” na ogonie został zastąpiony bardziej kompaktowym „B250e” na rok 2016.

(Video) Mercedes-Benz B Class Buyers Guide

Ulubione funkcje

RADAROWY SYSTEM REKUPERACJI
Wszystkie pojazdy elektryczne mają hamowanie rekuperacyjne, które dodaje energię elektryczną z powrotem do akumulatorów, gdy zwalniasz. Klasa B 2016 pozwala kierowcy wybrać, jak bardzo jest agresywna, a także integruje aktywny tempomat, aby użyć hamowania regeneracyjnego, aby automatycznie spowolnić samochód w zależności od natężenia ruchu i warunków drogowych.

STRONA GŁÓWNA POJAZDU
W dzisiejszych czasach samochody są bardziej połączone niż kiedykolwiek, a Mercedes-Benz Klasy B korzysta z aplikacji mbrace na kilka interesujących sposobów. Na przykład można zaprogramować klimatyzację, aby ogrzewała lub chłodziła pojazd podczas ładowania, oszczędzając akumulator na rzeczywistą jazdę, a nie na zapewnienie komfortu samochodu.

Funkcje standardowe

Niewiele jest dostępnych dla Mercedesa-Benz B250e 2016, który nie jest już standardem. Jest wyposażony w tempomat, aluminiowe felgi, nawigację i automatyczną klimatyzację, czyli całkiem popularne rzeczy. Ale są też wszystkie funkcje aktywnego wspomagania. Asystent zapobiegania kolizjom ostrzega przed uderzeniem w tył innego samochodu; Aktywny asystent parkowania pomaga znaleźć wystarczająco duże miejsce do parkowania równoległego; Asystent uwagi ostrzega Cię, jeśli robisz się senny i zaleca przerwę. Wyposażenie bezpieczeństwa obejmuje przednie, boczne i boczne poduszki powietrzne oraz poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy, która zapobiega urazom kończyn dolnych.

(Video) Mercedes B-Class in-depth review - Carbuyer

Opcje fabryczne

Wspomnieliśmy wcześniej o radarowym układzie hamowania z odzyskiem energii i jest to dla nas pozycja obowiązkowa. Inne opcje w Klasie B EV z 2016 r. obejmują monitorowanie martwego pola informujące o zamiarze zmiany pasa ruchu na inny samochód oraz asystent utrzymania pasa ruchu, który skieruje Cię z powrotem na właściwy pas. Parktronic idzie o krok dalej z asystentem parkowania i faktycznie pomaga zaparkować samochód. Opcjonalnie dostępny jest także system multimedialny COMAND z 7-calowym ekranem montowanym na desce rozdzielczej.

Silnik i skrzynia biegów

Jedź Teslą Model S, a znajdziesz rozdzielnice i przełączniki Mercedes-Benz. Jedź Mercedesem-Benz Klasy B, a znajdziesz silnik elektryczny dostarczany przez Teslę. Powiedzielibyśmy, że Mercedes-Benz dostał lepszą część tej umowy: 177-konny silnik elektryczny napędzający przednie koła przyspiesza elektryczną Klasę B do 60 mil na godzinę od zatrzymania w niecałe osiem sekund, według Mercedesa. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 28 kWh zapewnia zasięg do 85 mil i można go naładować do zasięgu 60 mil w ciągu około dwóch godzin za pomocą ładowarki poziomu 2 (40 amperów). Pełne ładowanie trwa 3,5 godziny na tej samej ładowarce.

Silnik elektryczny AC z akumulatorem litowo-jonowym 28 kWh
177 koni mechanicznych
251 lb-ft momentu obrotowego
Zasięg przy pełnym naładowaniu (szacowany): 87 mil

Metodologia przeglądu i oceny pojazdów KBB

Oceny naszych ekspertów pochodzą z godzin spędzonych zarówno na jeździe, jak i analizowaniu liczb, aby mieć pewność, że wybierzesz najlepszy samochód dla siebie. Kompleksowo badamy i analizujemy każdy nowy SUV, samochód, ciężarówkę lub minivana sprzedawany w USA i porównujemy go z konkurencją. Kiedy cały ten kurz opadnie, mamy nasze oceny.

Wymagamy nowych ocen za każdym razem, gdy pojawia się zupełnie nowy pojazd lub nowa generacja istniejącego pojazdu. Ponadto ponownie oceniamy te oceny, gdy pojazd nowej generacji przechodzi odświeżenie w połowie cyklu — zasadniczo polega na odświeżeniu samochodu w połowie jego cyklu produkcyjnego (zwykle około 2-3 lat) za pomocą niewielkiego liftingu, często z aktualizacje funkcji i technologii.

Zamiast wyciągać losowe liczby z powietrza lub z jakiejś bezsensownej listy kontrolnej, redaktorzy KBB klasyfikują pojazd na miejscu, do którego należy w swojej klasie. Zanim jakikolwiek samochód zdobędzie ocenę KBB, musi udowodnić, że jest lepszy (lub gorszy) niż inne samochody, z którymi konkuruje, próbując skłonić Cię do wydania pieniędzy na zakup lub leasing.

Nasi redaktorzy jeżdżą i żyją danym pojazdem. Zadajemy właściwe pytania dotyczące wnętrza, wyglądu zewnętrznego, silnika i układu napędowego, jazdy i prowadzenia, wyposażenia, komfortu i oczywiście ceny. Czy służy celowi, dla którego został zbudowany? (Niezależnie od tego, czy tym celem jest sprawny dojazd do pracy i z pracy w mieście, zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie, sprawienie, że poczujesz się, jakbyś dotarł na szczyt — lub że jesteś na dobrej drodze — czy też sprawi, że poczujesz się, jakbyś już w końcu znalazłeś odpowiedniego partnera do swojego stylu życia.)

Każdy testowany przez nas pojazd przechodzi przez prozaiczne czynności — parkowanie, zmiana pasa ruchu, cofanie, przestrzeń ładunkowa i załadunek — a także podstawowe — przyspieszanie, hamowanie, prowadzenie, ciszę i komfort wnętrza, jakość wykonania, jakość materiałów, niezawodność.

Więcej informacji o tym, jak oceniamy pojazdy

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Nicola Considine CPA

Last Updated: 09/09/2023

Views: 6428

Rating: 4.9 / 5 (49 voted)

Reviews: 80% of readers found this page helpful

Author information

Name: Nicola Considine CPA

Birthday: 1993-02-26

Address: 3809 Clinton Inlet, East Aleisha, UT 46318-2392

Phone: +2681424145499

Job: Government Technician

Hobby: Calligraphy, Lego building, Worldbuilding, Shooting, Bird watching, Shopping, Cooking

Introduction: My name is Nicola Considine CPA, I am a determined, witty, powerful, brainy, open, smiling, proud person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.