Maserati Grecale Folgore - informacje, ceny, alternatywy (2023)

Dobre powody

 • Napęd Maserati bez silników spalinowych i emisji zanieczyszczeń.
 • Sportowy SUV o wyraźnej mocy.
 • Wnętrze jest nowoczesne, wysokiej jakości i innowacyjne.
 • Dobra przestrzeń we wnętrzu i bagażniku.

Specyfikacja techniczna

motoryzacja

W dłuższej perspektywie (do 2030 r.).MaseratiniewodyGama modeli w pełni elektrycznychprojekt. Grecale Folgore stanowi przełomowy pierwszy krok w tym kierunku. Elektryczny SUV wprowadza przyrostek nazwy, pod którym w przyszłości mają być wymienione wszystkie elektryczne Maserati: Folgore. Nawet jeśli dane techniczne nie zostały jeszcze opublikowane do marca 2023 r.: Maserati Grecale Folgore dorównuje sportowym genom swoich przodków. Włoski SUV pochodzi znapęd na wszystkie koła(jeden silnik elektryczny z przodu i jeden z tyłu) wchodzą na rynekWydajnośćwydają się wynosić 400 kW, co odpowiada mocy systemowej 544 KM.

Grecale Folgore opiera się na podkonstrukcji, która już leży u podstaw braci Alfa Romeo Stelvio i Giulia. Konstrukcja zastosowana w linii modelowej Maserati Grecale to zmodyfikowana wersja platformy o nazwie Giorgio. Innowacyjny system 800 V to umożliwiaSamochód elektryczny Maserati Grecale Folgorenie na pokładzie - zamiast tego otrzymuje technologię ładowania 400 V. Powoduje to dłuższe czasy ładowania -pojemność przechowywaniabaterii jest ogromna i wynosi 105 kWh. W praktyce powinno to zapewnić zasięg około 500 kilometrów, jeśli porównać technicznie podobne modele elektryczne, takie jak BMW iX, których pojemność energetyczna jest taka sama.

Wymiary

Grecale Folgore znajduje się poniżej pełnowymiarowego SUV-a Levante. Oficjalnie sprzedawany jako „średniej wielkości SUV”, szlachetny crossover powala pod względemWymiaryw wyższej klasie średniej. Na przykład samochód jest niewiele krótszy niż aBMW X5, nieco większy niż sportowy rywalPorsche Macani tak długo jak toSUV-a Mercedesa EQE.

Theprzestrzeńw Maserati Grecale jest więcej niż zadowalający dzięki rozstawowi osi wynoszącemu 2,90 metra. Pięcioosobowy samochód zapewnia dużą swobodę ruchów, zarówno z przodu, jak iz tyłu - tylko na tylnej kanapie może być trochę ciasno nad głową dla wysokich osób. Próbki siedzeń jasno pokazują, że dzieje się tak zwłaszcza w przypadku zamontowania wspaniałego panoramicznego szklanego dachu. Objętość ładunkowa w bagażniku jest - przypuszczalnie - większa niż 500 litrów bujnej - w razie potrzeby tylne siedzenia (najwyraźniej elektronicznie) można całkowicie złożyć do poziomu gruntuskrzynia ciężarówkipozyskać.

Także dlaWagaMaserati nie opublikowało jeszcze żadnych informacji na temat Grecale BEV, ale powinno to być więcej niż dwie tony.

Dane techniczne Maserati Grecale Folgore w skrócie:

czas budowy Prawdopodobnie od jesieni 2023 r
Długość szerokość wysokość 4,85m x 1,98m x 1,67m
rozstaw osi 2,90m
prześwit nadal nieznany
masa własna nadal nieznany
maksymalna dopuszczalna waga nadal nieznany
uciąg nadal nieznany
pojemność baterii 105 kWh
wydajność systemu 400 kW/544 KM
Maksymalny moment obrotowy 800 Nm
prędkość maksymalna nadal nieznany
Przyspieszenie od 0 do 100 km/h nadal nieznany
konsumpcja nadal nieznany
Emisje CO2 0 g/km

warianty

Jazda Maserati jest niezwykła. Potwierdzają to fani marki, ale z pewnością także inni miłośnicy samochodów, którzy mają swojego przedstawicielagama przeznaczona do sportu i luksusuiść zobaczyć. Bracia modelu włoskiego Grecale Folgore z silnikiem benzynowym mają trzy poziomy mocy (dwie czterocylindrowe miękkie hybrydy, jeden silnik benzynowy V6). Nie ma wyboru, jeśli chodzi o obecną pochodną: Maserati Grecale Folgore otrzymuje tylko jednostkę elektryczną. Produkcja ma rozpocząć się jesienią 2023 roku, poinformował dział prasowy firmyMarka założona w Bolonii w 1914 roku. Następnie pojawi się Maserati Grecaletrzy koncepcje napędudaj - benzynę, łagodną hybrydę i jako samochód elektryczny.

Preis

Nowoczesny design pojazdu spotyka się z włoskim kunsztem: dzięki Grecale Folgore Maserati chce przekształcić swój klasyczny blask w współczesność. SUV powinien być doskonałym wyborem dla fanów marki, jeśli chodzi o połączenie bezemisyjnej jazdy z włoskim stylem życia. DoMaserati Grecale Folgore dla każdego, ale należy się wysoka cena. Zostanie to ogłoszone w związku ze zbliżającą się premierą rynkową (najpóźniej w IV kwartale 2023 r.). Spodziewamy się, że konfigurator będzie zaczynał się od 90 000 do 100 000 euro – choć w przypadku indywidualnych aktualizacji możliwe jest kilka tysięcy euro więcej. Na platformach typuAutoScout24Maserati Grecale już istniejekupić używany. Nie powinno to potrwać długo, zanim dotyczy to również wariantu E Grecale Folgore. Jeśli jednak chcesz mieć włoski „Blitz” w garażu w 2024 roku, powinieneś zrobić podstawyzakup samochoduprzestrzegać. Zgodnie z oczekiwaniami nowy SUV Maserati prawdopodobnie będzie podobny do modeli benzynowychLeasingdoskonały.

Projekt

Poza

Różni się wizualnieMaserati Grecale BEVniewiele różni się od odpowiedników z silnikami spalinowymi. Istnieją jednak subtelne, ale decydujące niuanse, które sprawiają, że Grecale Folgore wyróżnia się z klasą: wyraźne nadkola i wybrzuszenia na przedniej masce, typowy trójząb Maserati na słupku C lub szczeliny wentylacyjne po bokach. W porównaniu do palnikówMaserati Grecalewloty powietrza zostały wyregulowane. Dotyczy to osłony chłodnicy o własnym designie, a także przedniego zderzaka, którego otwory chłodzące są mniej wyraźne niż w modelach braci. Na subtelnymkolorowe pasemkazrezygnowano z wariantu elektrycznego, jak to często bywa w przypadku innych producentów. Dźwięczna specyfikacja modelu „Folgore” znajduje się nad otworami wentylacyjnymi iz tyłu pojazdu. Ponadto tylna część charakteryzuje się krawędzią spojlera na dachu i wąskimi tylnymi reflektorami. Ten widok jest tylko warunkowo wyłączny: ToProjektmocno przypomina SUV-y Porsche, takie jak Macan. Bo jesteśmy w temacie:

Chociaż Maserati Grecale (Folgore) z przodu również przypomina znacznie tańszegoForda Pumypowiedział, ale są przedstawiciele Jaguara i Astona Martina, których dotyczy to samo. Więc mogło być gorzej. Tak to działajęzyk formalnyMaserati przynajmniej nie tak oryginalny, co było prawdą w przypadku wcześniejszych modeli w historii marki.

W tym celu klienci Maserati mogą wybrać specjalny kolor przy zakupie Grecale Folgore – tzwPigmentlackierung „Copper Folgore”. Ma to głębsze znaczenie, zachwyca się włoski producent: zainspirowany współczesną architekturą, a konkretnie Muzeum Guggenheima w Bilbao – „ciepłe miedziane odcienie nasłonecznionych obszarów” spotykają się z „zimnymi, niebieskoszarymi zacienionymi obszarami”. Standardowe felgi SUV-a Maserati to prawdopodobnie również 19-calowe felgi aluminiowe dla wariantu E.

Maserati Grecale Folgore - informacje, ceny, alternatywy (1)

Wnętrze

Na początku tysiąclecia niektórzy znawcy samochodów mówili, że to pojazdy Maseratiprzestrzeń wewnętrznawykonany z tandetnie wyglądającego plastiku. Maserati Grecale Folgore nie ma takich wątpliwości. Za losy marki odpowiada nowa mega grupa Stellantis, a jeśli chodzi o drugiego SUV-a Maserati w historii, czyliWnętrzeszlachetny na wskroś. Materiały (częściowo pochodzące z recyklingu) są wysokiej jakości i ergonomiczneInformacje i rozrywkabardziej współczesny niż kiedykolwiek. Nawet tradycyjny zegar Maserati na środku deski rozdzielczej jest teraz cyfrowy - nie tylko pokazuje czas, ale także kompas. Sterowanie odbywa się za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy.

Maserati Grecale Folgore - informacje, ceny, alternatywy (2)

Jestemwiek internetuNajwyraźniej Maserati nie powinno już nikogo oszukiwać: „Maserati connect” umożliwia bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania, a z samochodem można komunikować się za pomocą poleceń głosowych („Hej Maserati”). Dostępny jest opcjonalny wyświetlacz head-up, a używany jest największy ekran dotykowy zainstalowany do tej pory w Maserati (12,3 cala), uzupełniony o mniejszy monitor (8,8 cala) umieszczony pod spodem.

Wydaje się, że Maserati ma również udaną receptę na przyszłość, jeśli chodzi o atmosferę i komfort siedzenia. Jak przystało na samochód z segmentu premium do luksusowego, karbon, drewno i skórę można łączyć. Konsola środkowa składa się z szerokiego podłokietnika, który służy jednocześnie jako schowek i stacja ładowania smartfona. Thepoziom hałasu podczas jazdytrzyma sięsamochód elektrycznyFolgore w kadrze – odpowiedni dźwięk zapewnia system lokalnego producenta Sonus Faber.

Testyilustrują ciasno wyregulowane podwozie Maserati Grecale Folgore: Nawet wTryb jazdy „Komfort”.(w sumie do pięciu, w zależności od modelu) amortyzatory podobno nie wykonują swojej pracy w taki sposób, że nierówności na drodze są prawie niezauważalne. Tutaj na pierwszy plan wysuwają się atletyczne geny tej kochającej sporty motorowe marki. Więc jeśli masz problemy z plecami, możesz użyć jednegoModel SUVmarki Land Rover, BMW czy Mercedes będą lepiej obsługiwane.

Maserati Grecale Folgore - informacje, ceny, alternatywy (3)

Bezpieczeństwo

Maserati Grecale Folgore jest drogi w zakupie i utrzymaniu - w zamian właściciele mogą cieszyć się szwedzkim stołem najnowocześniejszych funkcji technologicznych. Theprogramy bezpieczeństwawłoskiego elektrycznego SUV-a czasami obejmuje możliwość autonomicznej jazdy po autostradzie.

Oprócz zwykłych, prawnie określonych norm, zapewniają to innowacyjne systemyochrona pasażerów(Wybór):

 • Czujnik światła i deszczu
 • Tempomat (GRA) Tempomat
 • Asystent ruszania i zjeżdżania ze wzniesienia
 • kamera cofania
 • Wspomaganie parkowania z przodu iz tyłu

Ponadto dostępne są dodatkowe pakietyprogramy wspomagające kierowcę, za które obowiązuje dopłata:

Pakiet wspomagania jazdy Plus – poziom 1:

 • Tempomat adaptacyjny z funkcją Stop & Go
 • Aktywuj asystenta utrzymania pasa ruchu
 • Asystent Totshopu
 • Wykrywanie zmęczenia
 • Adaptacyjne, w pełni matrycowe reflektory LED (w tym ciemne wykończenie)

Pakiet wspomagania jazdy Plus – poziom 2:

 • Pakiet wspomagania jazdy Plus — poziom 1
 • Inteligentny asystent prędkości (ogranicznik prędkości i rozpoznawanie znaków drogowych)
 • Ostrzeżenie o kolizji na skrzyżowaniu
 • Aktywny asystent jazdy

alternatywy

Maserati Grecale Folgore jest specjalnością w portfolio i wyznacza kurs na XXI wiek dla kultowej włoskiej marki. co towysoce konkurencyjne środowisko SUV-ówJeśli chodzi o elektryczny trójząb, alternatyw jest kilka: choć nie znamy jeszcze ceny Grecale Folgore, już teraz można powiedzieć, że BMW iX i Mercedes EQE SUV należą donajgroźniejszych rywaliprzynależeć. Dotyczyć to będzie również elektrycznego Porsche Macan, którego premiera nastąpi z opóźnieniem w 2024 roku. Pod względem popędu, wymiarów i cech charakterystycznych ci wdzięczni towarzysze są do siebie podobni. Zakłada się, że w wielu przypadkach decyzja opiera się na mieszance projektu, ceny i przywiązania do marki. TenElektryczny SUVmożna sklasyfikować w kategorii Maserati Grecale Folgore:

 • BMW iX
 • Ocean Fiskera
 • SUV-a Mercedesa EQE
 • Porsche Macan E (2024)
 • Forda Mustanga Mach-E
 • Model Tesli Y
 • Genesis zelektryfikowany GV70
 • BID Kleszcze
 • Audi Q8 e-tron
 • Gwiazda Polarna 3

FAQs

Ile kosztuje Maserati grecale Trofeo? ›

Przybliżona kwota w złotych: 504 769 zł (wg kursu NBP 4.4486 z dnia 14.07.2023). Nowe Maserati Grecale Trofeo z rocznika 2023 w wersji z jednostką napędową 3,0 V6 (530 KM) A8 ZF.

Ile kosztuje Maserati Levante? ›

Skonfiguruj swoje Maserati

W przypadku Maserati Levante S w wersji GranSport cena to 710 tysięcy złotych.

Ile kosztuje nowe Maserati? ›

Ile kosztuje Maserati? Sprawdzamy ceny samochodów od autoryzowanego dealera
Średnia cena odŚrednia cena do
Nowy SUV Maserati Levante580 000 zł710 000 zł
Nowe Maserati Ghibli520 000 zł606 000 zł

Ile kosztuje serwis Maserati? ›

Przegląd serwisowy to wydatek rzędu 5500 zł. Standardowy przegląd Maserati Quatroporte z wymianą filtrów i oleju silnikowego kosztuje 3 tys. zł.

Ile kosztuje Maserati grecale GT? ›

Maserati Grecale 2022 – cena

Ceny Maserati Grecale zaczynają się od 328 953 zł za wersję GT 4x4 z silnikiem 2.0 300 KM mild hybrid. Nieco mocniejsza odmiana Modena z 330-konną, miękką hybrydą 2.0 wyceniona została na 375 866 zł.

Ile pali Maserati Levante? ›

Maserati Levante Hybrid – osiągi
Przyspieszenie 0-100 km/h6,0 s
Prędkość maksymalna240 km/h
Spalanie średnie10,5 l/100 km
Emisja CO2239 g/km
Teoretyczny zasięg760 km
Sep 18, 2021

Ile jedzie Maserati? ›

Prędkość maksymalna to zawrotne 326 km/h. Rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy dzięki wspaniałemu silnikowi V8 o mocy 580 KM.

Ile jest Maserati w Polsce? ›

W 2019 roku sprzedano w Polsce 56 samochodów Maserati, co oznacza wzrost o 27% w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2020 roku, pomimo pandemii, sprzedano 47 samochodów tej marki. Maserati oferuje w Polsce kilka modeli samochodów, w tym Ghibli, Quattroporte, Levante i GranTurismo.

Jakie jest najdroższe auto na całym świecie? ›

Najdroższym "cackiem" w kolekcji jest Ferrari 335 S Spider Scaglietti. Jego wartość szacuje się na ponad 30 milionów euro. To zabytkowy model, który jest prawdopodobnie najdroższym autem na świecie.

Kto jest producentem Maserati? ›

Maserati – włoski producent samochodów sportowych i wyścigowych z siedzibą w Bolonii działający od 1914 roku. Wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Stellantis.

Z jakiego kraju pochodzi Maserati? ›

Maserati – włoska marka premium samochodów z trójzębem | Maserati PL.

Ile kosztuje Maserati Quattro Porte? ›

Średnie ceny Maserati Quattroporte – wszystkie typy silników
RokŚrednia cenaPrzedział cenowy
2021229 000229 000 - 229 000
2019195 000195 000 - 195 000
2018132 000132 000 - 132 000
2017114 000109 000 - 119 000
5 more rows

Ile kosztuje Maserati GranTurismo? ›

Maserati GranTurismo – wiosną w sprzedaży

Nowy model powinien trafić do sprzedaży w drugim kwartale przyszłego roku. Nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji poszczególnych wersji ani ich cen, choć patrząc na poprzednika, możemy prognozować poziom minimum 800 tys. .

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Frankie Dare

Last Updated: 06/10/2023

Views: 5956

Rating: 4.2 / 5 (53 voted)

Reviews: 84% of readers found this page helpful

Author information

Name: Frankie Dare

Birthday: 2000-01-27

Address: Suite 313 45115 Caridad Freeway, Port Barabaraville, MS 66713

Phone: +3769542039359

Job: Sales Manager

Hobby: Baton twirling, Stand-up comedy, Leather crafting, Rugby, tabletop games, Jigsaw puzzles, Air sports

Introduction: My name is Frankie Dare, I am a funny, beautiful, proud, fair, pleasant, cheerful, enthusiastic person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.