Maserati Grecale (test 2022): Czy luksusowy SUV BMW X4 and Co. zdmuchnie marsz? (2023)

Wszystkie raporty z testów

W branży motoryzacyjnej są marki, które budzą szczególne emocje. Ferrari jest jedno. Rywal z Modeny,Maserati, inny. Konie hobbystyczne Modenaer sąsamochód sportowy, znakiem rozpoznawczym jest trójząb – insygnia Posejdona. MaseratiSUV-ynazwanie go na cześć wiatrów na Morzu Śródziemnym ma sens. DoLewantniedawno pojawił się Grecale o długości 4,86 ​​metra. Robimy z nim regaty testowe.

Zawartość

 1. Mocne i słabe strony w szybkim sprawdzeniu
 2. Specyfikacja techniczna
 3. modele konkurencji
 4. Wniosek

Maserati Grecale (test 2022): Czy luksusowy SUV BMW X4 and Co. zdmuchnie marsz? (1)

© Maserati

Maserati Grecale w szybkim sprawdzeniu

Wzmacniać

 1. wspaniała figura w wyrafinowanym designie
 2. potężna przestrzeń
 3. wyśmienita jakość materiału
 4. przyciągający wzrok klaster wyświetlaczy
 5. imponujące osiągi w Trofeo
 6. pomyślne głosowanie

Słabości

 1. Cena
 2. zły współczynnik oporu
 3. wysokie zużycie

Maserati Grecale (test 2022): Czy luksusowy SUV BMW X4 and Co. zdmuchnie marsz? (2)

© Maserati

Jeden związany z Alfą Romeo Stelvio

Nie siedzisz codziennie w Maserati. Ci, którzy interesują się historią sportów motorowych, zasiadają za kierownicą tylko nieśmiało iz szacunkiem. Szczególnie w latach pięćdziesiątych mieszkańcy Modeny budowali wielkie samochody wyścigowe, a Scuderia Ferrari toczyły legendarne pojedynki. W 1957 roku Maserati zdobył tytuł mistrza Formuły 1. Za kierownicą 250 F siedział nie kto inny jak Juan Manuel Fangio. Ta wspaniała przeszłość jest obecna w każdym Maserati - ale to już przeszłość.

Obecnie producent samochodów sportowych z Modeny pokojowo współistnieje z odwiecznym rywalem Ferrari pod parasolem Fiata-Chryslera. Z kolei Grupa FCA jest częścią Grupy Stellantis, do której należyPeugeota,Oplai równieżAlfa Romeoprzynależeć. Z potomkiem kuźni samochodów sportowych w Turynie -Alfy Romeo Stelvio- Grecale dzieli podstawę techniczną, platformę Giorgio. W gamie Maserati Grecale plasuje się poniżej 5-metrowego modelu Levante z wyższej półki - a więc w pierwszej klasie wagowejBMW X4lub jedenAudi Q5 Sportback.

Maserati Grecale (test 2022): Czy luksusowy SUV BMW X4 and Co. zdmuchnie marsz? (3)

© Maserati

Wyrafinowany design rozłożony na długości 486 centymetrów

Maserati wziął nazwę Grecale od Gregale: północno-wschodniego wiatru w środkowej części Morza Śródziemnego, który wieje między północnym wiatrem Tramontana a wschodnim wiatrem Levante. Grecale oznacza „wiatr z Grecji” – pochodzi z jońskiej wyspy Zakynthos. Ale dość o wiatrach śródziemnomorskich. Chcemy wiedzieć, czy Maserati Grecale robi dużo wiatru. Z długością 4,86 ​​m, szerokością 3,998 m i wysokością 1,66 m jest to imponujący widok: jeszcze bardziej imponujący niż Stelvio o długości 4,70 m.

Wizualnie Maserati, podobnie jak Levante, opiera się na wyrafinowanej powściągliwości - i typowych insygniach domu. Potężny trójząb boga morza znajduje się w potężnej osłonie chłodnicy; każdy otoczony czterema pionowymi rozpórkami. Bezpośrednio powyżej, na masce, logo jest dyskretnie ozdobione. Po lewej i prawej stronie grilla znajdują się reflektory LED, które mają kształt Maserati MC20. Z mocą 630 KM i ceną bazową 230 000 euro, ten supersportowy samochód jest innego kalibru.

Maserati Grecale (test 2022): Czy luksusowy SUV BMW X4 and Co. zdmuchnie marsz? (4)

© Maserati

Cena wywoławcza nieco poniżej 72 000 euro – topowy model „Trofeo” od 111 003 euro

Maserati Grecale to okazja w porównaniu z supersamochodem sportowym: jako Grecale GT kosztuje według listy 71 519 euro. Grecale Modena jest dostępny od 81 991 euro, a Grecale Trofeo od 111 003 euro. Możesz rozpoznać, który z tych trzech modeli znajduje się przed Tobą, po napisach nad trzema wlotami powietrza pod słupkami A. Kolejna cecha wyróżniająca te trzy warianty znajduje się z tyłu, w postaci końcówek rur wydechowych. W przypadku Trofeo spaliny przedostają się do świeżego powietrza przez cztery prostokątne rury.

Na chwilę zatrzymamy się w topowym modelu Grecale Trofeo. Napędza go 3-litrowy silnik V6 o mocy 530 KM i momencie obrotowym 620 Nm z dwiema turbosprężarkami (zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP: 11,2 l/100 km, emisja CO2 254 g/km i klasa efektywności energetycznej nieokreślona). Paliwo jest wtryskiwane pod ciśnieniem 350 barów, zawór obejściowy turbosprężarki jest uruchamiany elektronicznie, a moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem elektronicznej blokady tylnej osi. Reszta to czysta przyjemność.

Maserati Grecale (test 2022): Czy luksusowy SUV BMW X4 and Co. zdmuchnie marsz? (5)

© Maserati

Grecale GT i Modena z dwulitrowym czterocylindrowym i łagodnym układem hybrydowym

Grecale Trofeo rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy, 200 km/h odczytujemy z cyfrowego wyświetlacza po niespełna 14 sekundach – SUV jest dostępny tylko przy 285 km/h. Maserati wyciąga ząb z dwóch pozostałych napędów przy 240 km/h. Podstawowy silnik jest dla nich taki sam - czterocylindrowy rzędowy turbodoładowany o pojemności skokowej prawie dwóch litrów, który jest również stosowany w Stelvio. W Alfie Romeo dwulitrowa jednostka dostarcza maksymalnie 280 KM – Maserati czerpie z niej znacznie więcej, w tym system miękkiej hybrydy, który wspomaga turbosprężarkę „e-boost”.

W Grecale GT 300 KM i 450 Nm dostępne są na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów i napędu na wszystkie koła. W Grecale Modena Maserati ma dodatkowe 30 KM (zużycie paliwa w cyklu mieszanym WLTP: 8,7-9,3 l/100 km, 198-210 g/km CO2 i klasa efektywności energetycznej k.A.). Z czterocylindrowym rzędowym silnikiem Grecale przyspiesza od 0 do 100 w 5,6 i 5,3 sekundy, a od 0 do 200 potrzebuje nieco poniżej 24 i 22 sekund.

Maserati Grecale (test 2022): Czy luksusowy SUV BMW X4 and Co. zdmuchnie marsz? (6)

© Maserati

W 2023 r. uderzy piorun – dzięki Folgore Grecale będzie w pełni elektryczny

Trzy silniki do Maserati, które właściwie idealnie pasowałyby do producenta z trójzębem w godle. W 2023 roku dodany zostanie jednak czwarty napęd: akumulatorowo-elektryczny. Mówi się, że Grecale Folgore ma akumulator o pojemności 105 kWh i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niezależnie od silnika, Maserati jest obdarzone wyjątkowo dużą przestrzenią – nic dziwnego przy rozstawie osi wynoszącym 2,90 metra.

Każdy, kto zna inne modele Maserati, nadal doświadczy niebieskiego cudu we wnętrzu. Nie znamy włoskich modeli jako nowoczesnych, uporządkowanych i spójnych. Trzy wyświetlacze uczą nas o stanie umysłu Grecale'a. 12,3-calowy zestaw wskaźników z trzema wyraźnymi opcjami wyświetlania znajduje się bezpośrednio za kierownicą; reprezentacja „Corsa” jest zarezerwowana dla „Trofeo”. Dostępny jest również opcjonalny wyświetlacz head-up, który pokazuje najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa w krystalicznie czystej formie.

Maserati Grecale (test 2022): Czy luksusowy SUV BMW X4 and Co. zdmuchnie marsz? (7)

© Maserati

Maserati odnajduje w Grecale cyfrową nowoczesność i porządek

Ale wizytówką jest centralny klaster TFT, jak to nazywa Maserati. Oznacza to dwa nałożone na siebie wyświetlacze: wspólne dla cyfrowej dźwigni zmiany biegów Grecale. Górny ekran ma takie same rozmiary jak zestaw wskaźników, dolny mierzy 8,8 cala, jest lekko pochylony w stosunku do górnego - i służy jako tzw. wyświetlacz „komfortowy”. Fotele, klimatyzację, oświetlenie, zegar i tym podobne można regulować za pomocą prostych gestów.

Większy ekran jest interfejsem do szeroko konfigurowalnego „Maserati Intelligent Assistant (MIA)” opartego na „Android Automotive OS”. Jako pozornie analogowy odpowiednik, Maserati umieszcza mały okrągły instrument nad dwoma wyświetlaczami: jest to zegar z tarczą, wyświetlacz siły przeciążenia, licznik okrążeń - lub kompas. Bardzo dobrze, bo przecież w Grecale chce się wiedzieć, w którą stronę wieje wiatr.

Specyfikacje Maserati Grecale

Numer HP:min. 300 PSmaks. 530 KM
liczba kW:min. 221 kWmaks. 390 kW
Rodzaj napędu:napęd na wszystkie koła
Typ przekładni:Automatyczny
Typ paliwa:Benzyna
Zużycie paliwa:8,8-11,2 l/100km
Emisja CO₂198 g/km
Norma emisji:Euro 6 D (zielona naklejka dotycząca cząstek stałych)
cena katalogowa:od 71 519 euro
Stan danych:09.12.2022

modele konkurencji

Nowe samochody w najlepszych cenach - to życzenie można spełnić również w naszym internetowym salonie samochodowym oferującym SUV-y o wysokich osiągach - na przykładQuadrifolio Alfy Romeo Stelviood 79 983 euro i 20%, o godzBMW X4od 46 653 euro i 20%, czyli o godzAudi SQ5 Sportbackod 63 015 euro i 18% zniżki na nowy pojazd. Finansowanie najlepiej rozłożyć na małe raty, jak leasing samochodu od kaucji zero euro i efektywnego oprocentowania 3,99%.

Nasz werdykt w sprawie Maserati Grecale

Redaktor MeinAuto.de: Norbert Auer | 09.12.2022
Maserati Grecale to bez wątpienia coś więcej niż lekka bryza: czy to jako GT lub Modena o mocy około 300 KM, czy też jako Trofeo o mocy 560 KM. Sportowy tuning, wyrafinowany design i przestronne, ale sportowe wnętrze pasują do osiągów podczas jazdy. Nowością dla Maserati jest to, że cyfryzacja i działanie są spójne.


5 na 5 punktówZnajdź z nami tanio nowy samochód.

znajdź samochód marzeń

Wszystkie marki. Wszystkie usługi. Wszystko z jednego źródła. I zawsze osobista osoba kontaktowa.

Zamów cyfrowo.

Wystarczy kupić online, wydzierżawić, sfinansować lub wykupić subskrypcję. Zobacz stan online w dowolnym momencie. Dostawa prosto pod Twoje drzwi.

Prowadź beztrosko.

Pełna gwarancja. 100% bezpieczeństwa serwisowego u każdego autoryzowanego dealera. Ekskluzywna ochrona zwrotów.

Co mówią o nas nasi klienci:

Zaufany pilot

Dowiedz się więcej już teraz lub uruchom konfigurator!

więcej recenzji

do nowego konfiguratora samochodów

Który samochód elektryczny do mnie pasuje?

Szukasz samochodu z napędem elektrycznym? Ale który samochód elektryczny Ci odpowiada? Na co trzeba zwrócić uwagę kupując samochód elektryczny? Udzielamy odpowiedzi na wszystkie pytania.

Kontynuuj czytanie

Tak to działa: Nowe auta od lidera rynku

Znajdź swój wymarzony samochód, zamów cyfrowo i jedź beztrosko: za pośrednictwem MeinAuto.de pokażemy Ci, jak działa zakup nowego samochodu. Z nami masz gwarancję, że otrzymasz swój wymarzony samochód szybko i w najlepszej cenie!

Kontynuuj czytanie

Szybko wyjaśnione: Jak działa leasing?

Leasing samochodowy – co to właściwie jest? Pewnie już zadałeś sobie to pytanie. Wyjaśnimy Ci na czym to polega i jakie korzyści niesie ze sobą leasing.

Kontynuuj czytanie

FAQs

What is the difference between X4 and Grecale? ›

The Grecale boasts a 48 horsepower advantage along with an additional 74 lb-ft of torque. Combined with a lower curb weight, the Grecale has the edge by 0.7 seconds over the X4 when looking at 0 to 60 times. Even more impressive, the Grecale also tops the X4 across all three EPA-measured fuel economy categories.

What is the top speed of a 2023 Maserati Grecale? ›

Engine, Transmission, and Performance

The Grecale Trofeo is powered by a twin-turbo 3.0-liter V-6 that's borrowed from the MC20 sports car but detuned to make 523 horsepower. Maserati says that's still enough to propel the SUV from zero to 60 mph in 3.6 seconds en route to a 177-mph top speed.

How much does a Maserati Grecale cost? ›

Starting with the GT version, the 2023 Maserati Grecale is priced from $63,000, plus a destination charge of $1,495. The Grecale Modena Limited Edition is offered solely online, from $77,400. The price of the Trofeo is still to be announced. Deliveries of the 2023 Maserati Grecale begin in the fall of 2022.

What is the fuel economy of a Maserati Grecale? ›

Find and Compare Cars
2023 Maserati Grecale Modena
Personalize Find a carHybrid Vehicle 4 cyl, 2.0 L, Automatic 8-spd Compare
Fuel Economy
EPA MPGPremium Gasoline 25 combined city/highway MPG 22 city 29 highway 4.0 gals/100 miles
11 more rows

What is the top speed of X4? ›

A. The top speed of BMW X4 2020-2021 is 213 kmph. For more information, Kindly visit BMW X4 2020-2021.

What is the top speed of BMW X4? ›

BMW X4 2019 top speed is 235 Kmph.

Is Grecale bigger than Levante? ›

The Maserati Grecale can be thought of as the entry-level Maserati SUV. The Levante is larger, and it comes equipped with more features. As a result, it costs significantly more than its smaller sibling.

Are Maserati reliable? ›

Though reliability is considered low for Maserati, many of the issues that contribute to the low score the manufacturer has been awarded occur later in the vehicle's life. So, if Maserati is your dream and you are considering getting a lease, it's worth considering purchasing a maintenance package.

Who makes the engine for the Maserati Grecale? ›

The Grecale's V6 3000-cc twin turbo engine is an engineering marvel based on pre-chamber architecture able to deliver outstanding power or improved efficiency, depending on your driving desires.

What is the life expectancy of a Maserati? ›

How Long Is the Average Maserati Life Span? It's difficult to say how long the average Maserati lasts because each model requires extreme maintenance and care. Some models have been known to last over 100,000 miles if they have diligent owners willing to spend their time and money keeping the car in top shape.

Is Maserati expensive to maintain? ›

How Do Maserati Maintenance Costs Compare to Other Brands? Experts estimate that owners will spend roughly $6,500 to maintain their Maserati cars and SUVs over the first four years—and you can expect Maserati maintenance costs to remain fairly constant thereafter.

Do Maseratis keep their value? ›

, but Maserati is notorious for losing its value faster than most other luxury brands. In several reports comparing the fastest depreciating brands and models, Maserati ranks among the worst, alongside brands like BMW, losing anywhere from 45-75% of its value over the first five years.

What is the average monthly payment for a Maserati? ›

How much does it cost to lease a 2023 Maserati Quattroporte? The average lease option for the 2023 Maserati Quattroporte is $1,774 per month for a 36-month term, 12,000 miles per year, and $2,000 due at signing. Monthly payments can range from $1,630/mo to $4,352/mo depending on lease duration and annual mileage.

Why do Maseratis lose value so quickly? ›

Expensive Maintenance and Repairs

Unsurprisingly, Maseratis are notorious for their costly maintenance services and repairs. The high cost of ownership is also one of the top reasons why Maseratis depreciate at such rapid rates. With its spotty reliability, owners will be on the hook for serious ownership expenses.

Are Maseratis a good investment? ›

In general, luxury cars tend to lose value quickly, and Maseratis are no exception. CoPilot's report shows that a typical Maserati loses more than 72% of its value after three years, making them a poor investment for those looking to resell the car later.

Did BMW stop making the X4? ›

2022 BMW X4

While the CLAR-based X4 will be discontinued in the years to come, the same source reports a purely electric iX4 is in the offing. It reportedly is known within BMW as the NA7 and will enter production at the automaker's new Debrecen plant in Hungary from November 2026.

Is an X4 M competition fast? ›

With its twin-turbocharged 3.0-liter inline-six engine good for 503 horsepower and 442 pound-feet, it should come as no surprise that the X4 M Competition is bloody quick. The performance SUV launches to 60 miles per hour in just 3.6 seconds and on to a top track speed of 177 mph.

What is the difference between X4 30i and X4 20i? ›

Both the entry-level X4 xDrive20i and 30i variants are powered by the same 2.0-litre turbocharged four-cylinder petrol engine, but in two states of tune – the 20i makes 135kW/300Nm and our 30i tester puts out 185kW and 350Nm.

How much horsepower does the X4 M comp have? ›

Engine, Transmission, and Performance

The X4 M's engine produces 473 horsepower, but the Competition model gets dialed up to 503.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Arline Emard IV

Last Updated: 22/10/2023

Views: 5954

Rating: 4.1 / 5 (52 voted)

Reviews: 83% of readers found this page helpful

Author information

Name: Arline Emard IV

Birthday: 1996-07-10

Address: 8912 Hintz Shore, West Louie, AZ 69363-0747

Phone: +13454700762376

Job: Administration Technician

Hobby: Paintball, Horseback riding, Cycling, Running, Macrame, Playing musical instruments, Soapmaking

Introduction: My name is Arline Emard IV, I am a cheerful, gorgeous, colorful, joyous, excited, super, inquisitive person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.