Problemy z detergentem w zmywarce kaskadowej (2023)

Kaskadowe problemy?

Z tego, co rozumiemy, Cascade musiało zmienić swoją formułę, aby nie zawierała fosforanów. To nie jest ich wybór, jak my to widzimy, ale prawa uchwalane przez poszczególne stany. Przepisy mają na celu zapobieganie przedostawaniu się fosforanów do wszystkiego, co trafia do ścieków lub wody, która może trafić do jezior. Fosforany powodują wzrost glonów, które pobierają tlen z wody i rzekomo duszą organizmy wodne.

Z kolei brak fosforanów w mydłach, takich jak płyn do mycia naczyń, sprawia, że ​​nie są one tak skuteczne – do tego stopnia, że ​​naczynia nawet się nie myją. Naczynia w zmywarkach nie są czyszczone tak dobrze jak kiedyś. To sprawia, że ​​​​ludzie są źli z dobrego powodu. Wygląda na to, że firmy takie jak Cascade i inne „zielone” firmy sprzątające mają trudności ze znalezieniem odpowiedniego zamiennika fosforanów.

Wydaje się, że niektórzy ludzie kupują Cascade z fosforem online i wysyłają je do nich z innych stanów.

Problemy z detergentem w zmywarce kaskadowej (1)Więc taka jest sytuacja. Zapraszam do kontynuowania dyskusji tutaj. Wymieniono kilka rozwiązań i wydaje się, że detergent Finish działa dobrze dla ludzi. To jest to, czego używam. Czyści naczynia w zmywarce w stanach, które zakazały stosowania fosforu w detergencie. Alternatywnie możesz dodać fosforan z powrotem.

Możliwe oferowane rozwiązania

Jaki detergent do zmywarek nadal zawiera fosforany?

Podczas dyskusji tutaj chcemy być na bieżąco z możliwymi rozwiązaniami, aby Twoje naczynia wychodziły czystsze i się nie zniszczyły. Tutaj są:

 • Niektórzy chcą pozwu zbiorowego przeciwko Cascade. To nie wina Cascade – sprawdź lokalne władze i dowiedz się, dlaczego zakazują stosowania fosforu.
 • Dodaj 1 szklankę octu do cyklu prania, gdy rozpocznie się wstępne napełnianie. Zrób to wraz z użyciem detergentu do zmywarek. Wydaje się, że to załatwia sprawę.

Uwagi

 • Stacy p mówi:
  Zmagałem się z mętnymi naczyniami, zarówno szklanymi, jak i plastikowymi. Aby pozbyć się mętnego filmu, wystarczy dodać 2 szklanki octu. Następnie przełączyłem na płyn kaskadowy i było lepiej, ale nie świetnie. Następnie spróbowałem strąków kaskadowych o świcie. Pierwsze pranie wszystko było całkowicie białe. Zdjąłem w cyklu z 2 szklankami octu. Teraz szukam kompletnego rozwiązania, w którym nie potrzebuję dodatków ani octu. Dlaczego niektóre mydła działają, a inne nie?

  Dlaczego konsumenci muszą być naukowcami, aby eksperymentować? gdzie jest zespół naukowy Cascade w tej sprawie? Nie pytaj mnie, czy moja woda jest gorąca, czy filtr jest czysty lub czy wyczyściłem twardą wodę octem. Dlaczego moje naczynia mętnią się twoimi strąkami?

 • Od Shany:
  Piszę dzisiaj, aby wyrazić, jak bardzo jestem rozczarowany, że użyłem Cascade Complete Citrus Breeze Scent na mojej zastawie Rubbermaid Tupperware i moich dziecięcych kubkach do picia, a wasz produkt zabarwił się na pomarańczowo. Coś, co moim zdaniem powinniście wiedzieć, ponieważ należy coś z tym zrobić. Muszę teraz wymienić elementy, których nie miałem zamiaru robić, ponieważ niektóre nowe były nadal dobre. Nie będę już więcej kupować twojego produktu.

 • Od Glorii Young:

  „Użyłem waszego produktu i jestem bardzo rozczarowany tym, jak pozostawił moje naczynia. Zniszczyło moje miski ze stali nierdzewnej z białymi plamami, on ma białe plamy na szklankach, a także moje naczynia. To jest tak rozczarowujące, że szukam i zamierzam wypróbować inny produkt. Zostało mi ponad 3/4 buteleczki i więcej nie chcę używać. Czy mimo to mogę otrzymać zwrot pieniędzy za to? Tak sfrustrowany."

 • Od: Julie Heisey
  Temat: Garnki i patelnie Farberware

  Nie widziałem tego konkretnego problemu na miejscu. Moje 30-letnie patelnie Farberware (oraz moje naczynia i szkło bez skazy) są myte w Cascade od dziesięcioleci. Niedawno kupiłem pudełko Cascade Advanced Power i zdjąłem trochę aluminiowej powłoki z dna garnków, a teraz są szorstkie i mam kuchenkę ze szklanym blatem. Farberware nie ma pojęcia. Tak się nie stało w przypadku starej zwykłej Cascade. Myślisz, że moje 5 patelni jest zrujnowanych? Lepiej się dowiedz. Proszę nie mówcie przerzućcie się na żel, mam 76 lat i nie mogę wycisnąć tych buteleczek.

 • Krystal ma komentarz:

  Zauważyłem, że kiedy używam produktów kaskadowych, na wszystkich moich naczyniach pozostają białe osady. Wiem, że to nie moja zmywarka, ponieważ jest to zupełnie nowa zmywarka. Używam płynu nabłyszczającego Finish, ale to nie pomaga. Co się stało z produktami Cascade? Kiedyś pracowali. Jaka jest opcja?

  Dziękuję,
  Krystal Craig

 • Zuzanna Kaputo mówi:

  Wypróbowałem już dwie marki waszych Cascade Dishwashing Pacs i nadal mam ten sam problem i muszę najpierw wlać ciepłą wodę przed wlaniem mydła do mojej zmywarki. Opakowania NIE psują się i znajduję je na dnie mojej zmywarki po jej zakończeniu, przez co muszę ponownie zmywać naczynia. Zrobiłem zdjęcia i jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądają, napisz do mnie. Nie jestem zadowolony i wcześniej nie miałem problemów. Ponieważ opakowania się nie psują, moje naczynia się nie myją…. Użyłem Cascade 85, a Cascade Complete 44 właśnie kupiłem i nadal się dzieje.. Myślę, że ktoś powinien zajrzeć do opakowania…. bardzo nieszczęśliwa gospodyni…..

 • Od: Marcea Wolfe
  Temat: zły detergent do zmywarki.

  Treść wiadomości:
  Od jakiegoś czasu mam problemy z waszymi produktami.
  Najpierw kupiłem twój nowy ulepszony płyn, który zamienił się w piasek i nie nadawał się do użycia. Następnie kupiłem go ponownie i był jak woda.
  Potem kupiłam Twoją sproszkowaną wersję i zamieniła się w kamień – używam go, ale muszę go rozłupać, żeby móc używać figurki.
  Korzystam z kaskady od lat i nigdy wcześniej nie miałem takich problemów…
  Co słychać? Aż tak bardzo zmieniłeś swój produkt?

 • Od: Shannon N.
  Temat: płyn do zmywarek

  Składam reklamację dotyczącą płynu do zmywarek. Kupiłem już tyle torebek i wszystkie trzymają się razem. Położyłem je w suchym miejscu i wygląda na to, że to nie pomaga. Proszę o kontakt w tej sprawie.

  [Admin:] Jeśli masz skargę dotyczącą określonej marki, być może skontaktuj się z jej producentem. Nic nie możemy zrobić, aby ci pomóc, przepraszam. Może spróbuj włożyć go do szczelnego pojemnika. Powodzenia!

 • Od: Lynne S.
  Temat: Brak reklamacji

  Naprawdę się myliłem, kupiłem Cascade od lat (odkąd się pojawił). Straciłem pracę, więc próbując zaoszczędzić pieniądze kupiłem Finish, który jest bardzo przeceniony. Słyszałem tylko narzekania, że ​​rzeczy są tłuste i poplamione wodą. Byłem tak zirytowany Finiszem i chciałem krzyczeć nad szklankami i naczyniami. Znowu poszłam na zakupy i znowu kupiłam swoją Cascade. Nauczyłem się na własnej skórze. Miałem problemy z Soapem, ale to nie wina Cascades. Dziękuję!!

 • Robercie mówi:

  Żelu kaskadowego używam od kilku lat, ostatnio kupiony pojemnik wydaje mi się, że pieni się w zmywarce i wycieka przez drzwi. Używam go coraz mniej, żeby się nie pienił i nie wyciekał przez drzwi. Wygląda na to, że zmieniłeś roztwór na bardziej pieniący. Jeśli nie rozwiążesz problemu, będę zmuszony użyć innego produktu.

 • Raya Hassego mówi:

  Używałem Cascade Complete. Pozostawia grubą niebieską powłokę w dozowniku mydła. Moja zmywarka zaczęła nieprawidłowo odprowadzać wodę. Nadmiar wody pozostanie po zakończeniu cyklu. Woda zaczęła ściekać na podłogę. To zdarzyło się kilka razy. Przestałem używać pralki i wezwałem fachowca. Uruchomił pralkę i wszystko działało OK. Koszt – 139,63 USD. Wróciłem do używania zmywarki. Działał OK dwa razy, a następnie ponownie zaczął gromadzić wodę. Następnie eksperymentowałem, uruchamiając zmywarkę bez mydła. W tym trybie działa OK. Mogę tylko założyć, że Cascade Complete zatyka mój przewód odpływowy. Pozostałość, jaką pozostawia w dozowniku mydła, uwiarygodnia to podejrzenie. Teraz używam zmywarki bez mydła i wszystko jest w porządku. Mam nadzieję, że gorąca woda i cykl suszenia zabiją i zarazki.

 • Christine McCombs mówi:

  Zatkało mi rury. Nie będzie go już używać. Było w nich jak cement, wychodziło w wyschniętych kawałkach.

 • Od: MARLENA SANECZKI
  Temat: kaskada z wybielaczem

  te nie czyszczą dobrze, chyba że najpierw umyjesz naczynia, a to mija się z celem posiadania zmywarki, którą kupiliśmy 2 paczki na zmianę od końca, ponieważ wierzyliśmy, że wcześniej nie trzeba było myć, a teraz jestem zachwycony.

 • Kupowanie płynu do mycia naczyń Cascade Z fosforanem
  Od: Bert M

  Odwiedziłem wiele waszych stron internetowych, ale nie mogę zidentyfikować detergentu do zmywania naczyń Cascade, którego używałem, około 4 lub 6 pudełek w jednym dużym pudełku i nadal zawiera fosforany. Proszek, nie tabletki. Czym jest ten konkretny produkt i gdzie mogę go kupić? Nie mogę już tego znaleźć na amazonie.

 • Cześć Bert,

  Kaskada z fosforanem została zakazana w większości stanów, więc trudno ją gdziekolwiek dostać. Możesz dodać go samodzielnie (TSP) lub przełączyć się na inną markę, która działa lepiej. Osobiście używam Finish i uzyskuję świetne rezultaty.

 • Od: Bonnie Hendrix
  Temat: kakada vs finisz

  Wyjechałem z Finlandii — pożyczyłem trochę Cascade — od syna. Zmywarka 8 mies. stary, teraz MYJĘ 1 talerz, 1-4 uncje kubka i 1 kubek do kawy. Nie jedź, a teraz nie pożyczaj Cascade!!!!!! PRZEPRASZAM!

 • Pion mówi:

  Mniej więcej w ciągu ostatniego roku wnętrze naszej tandetnej zmywarki GE pokryło się białym osadem, który nie chce zejść. Zbierał się również na dnie szklanek, które utrzymywały wodę po zakończeniu ładowania. Do niedawna myśleliśmy, że to głównie kosmetyk. Teraz wnętrze naszych szklanek jest pokryte dużą ilością cząstek jedzenia.
  Wyjąłem dolny kosz i sito zakrywające spód maszyny było prawie całkowicie zatkane warstwą tego cienkiego cementopodobnego materiału. Jeden róg został odłamany, więc przynajmniej trochę wody krąży.
  Nie mogę uwierzyć, że Cascade sprzedaje te śmieci, które rujnują naszą maszynę. Na jaki detergent powinienem zmienić?

 • Od: Susan J.A.

  Temat: Pomarańczowa plama z Complete

  Kupuję Cascade Complete od lat i jestem bardzo zadowolony. Właśnie spróbowałem Citrus Breeze i zmienił kolor mojej zmywarki na pomarańczowy. Jak to naprawić? Również proszę o przesłanie zamiennika dla pomarańczy - komplet jest w porządku, pomarańcza nie. Dlaczego miałbyś sprzedawać coś, co to robi?

  Najlepszego, Susan

 • Od: Al
  Temat: komercyjny wodospad

  Cześć, tylko uwaga, wolałbym powiesić moje naczynia podczas burzy niż używać produktu, który działa w stylu „głupiego męża, mądrej żony”, którego używasz. jeśli powiesz opinii publicznej i dzieciom, że wszyscy ojcowie są głupi, sprzedając twój produkt i prawdopodobnie zemścisz się za reklamy zorientowane na mężczyzn z przeszłości, to wszystko, co możesz wymyślić, czas zwolnić swój zespół. Decyduję się na wykorzystanie konkurencji i publiczne wypowiadanie się przeciwko Twojemu produktowi. Glin.

 • Dziękuję za komentarze, wszystkim.

  Chcielibyśmy tylko przypomnieć wszystkim, że nie jest to oficjalna strona internetowa dotycząca detergentów Cascade. To tylko forum.

  -Tony'ego

 • Skąd: Mary Hill

  Mój płyn kaskadowy zmienił kolor na brązowy. Czy nadal dobrze jest go używać?

  Cześć Marysiu! Nie, nie powinien być brązowy. Nigdy o tym nie słyszeliśmy, ale uważamy, że poszło źle. Nie używaj tego.

 • Od: Anna S
  Temat: Cascada kompletna

  Byłem wielkim fanem Cascady jako klient, byłem bardzo rozczarowany ostatnim, który właśnie przyniosłem ze świtem. NOT GOOD AT ALL JUŻ zostawia szumowiny na zmywarce i zauważyłem, że nie myje moich naczyń tak dobrze, jak kiedyś.
  Klient niezadowolony z ukończenia Cascade

FAQs

Jak sprawdzić czy grzałka w zmywarce jest dobra? ›

Najlepiej wyjąć starą grzałkę i na podstawie mocy, jaka będzie na niej widniała, obliczyć konkretną wartość rezystencji, korzystając z prawa Ohma. Z reguły, dla używanych w zmywarkach grzałek, prawidłowa rezystencja mieści się w zakresie 25 – 30 Ohmów. Jeżeli Twój miernik pokaże inne wartości – grzałka jest do wymiany.

Dlaczego zmywarka nie dokładnie myje? ›

Winowajcą niedomytych naczyń może być uszkodzony elektrozawór, przez który zmywarka nie otrzymuje odpowiedniej ilości wody do właściwego umycia naczyń. Poza tym uszkodzona grzałka także ma wpływ na niedokładne zmywanie. Bez odpowiedniej temperatury zmywarka nie da rady usunąć niektórych zabrudzeń.

Dlaczego nie otwiera się pojemnik na tabletkę w zmywarce? ›

Czasami zacina się haczyk lub sprężyna jest wyrobiona od częstego zamykania klapki. Możliwe też, że klapka dozownika została przyblokowana przez resztki jedzenia bądź kamień. W takim wypadku dozownik detergentów należy dokładnie oczyścić – szczególnie przy siłowniku, który podnosi klapkę.

Kiedy zmywarka nie rozpuszcza tabletki? ›

Gdy zmywarka nie pobiera tabletki, przyczyna może tkwić w wilgotnym lub mokrym dozowniku. Mimo sprawnie działającej klapki dozownika tabletka przykleja się do jego wnętrza i nie zostaje z niego usunięta. Problem jest prosty w rozwiązaniu – przed każdym nastawieniem cyklu dokładnie wytrzyj komorę chłonną ściereczką.

Po czym poznac że grzałka jest spalona? ›

Smak przypalonej grzałki jest często nieprzyjemny w gardle, a po kilku zaciągnięciach smak przypalonej grzałki wpływa na oryginalny smak, którego należy doświadczyć podczas zaciągania. Kolejną oznaką spalonej grzałki jest spadek produkcji pary, tzn. ilość pary wytwarzanej podczas parowania jest drastycznie zmniejszona.

Po czym poznać że grzałka jest spalona? ›

Na jej powierzchni może pojawić się ciemny osad. Nierzadko towarzyszą mu odkształcenia, a nawet pęcherzyki i dziury. Grzałka, która działa prawidłowo, żarzy się równomiernie na czerwono, dlatego bez trudu sprawdzisz przepalenie gołym okiem. Dodatkowo spalonej grzałce towarzyszy nieprzyjemny zapach spalenizny.

Jak Rozpuscic tabletkę do zmywarki? ›

To dlatego i w tym przypadku dobrze jest przypomnieć sobie o tabletce do zmywarki. Trzeba ją rozpuścić w gorącej wodzie i szmatką albo gąbką w niej nawilżoną wyczyścić piekarnik. Tabletka powinna rozwiązać problem.

Czy tabletki do zmywarki trzeba wyjąć z folii? ›

Na ogół można przyjąć, że jeśli tabletka jest pakowana pojedynczo, to tak, przed użyciem należy usunąć osłonę z tworzywa sztucznego. Jeśli jednak tabletka jest otoczona cienką, przezroczystą powłoką z tworzywa sztucznego, nie należy jej usuwać, ponieważ rozpuści się ona samoczynnie podczas procesu zmywania.

Co można dać zamiast tabletek do zmywarki? ›

W sytuacji, gdy nie masz pod ręką żadnych specjalistycznych środków do zmywarki, warto sięgnąć po proszek do pieczenia oraz sól. W proporcjach 1:1, te dwa składniki mogą stanowić alternatywę dla kapsułek czy tabletek.

Czy można wrzucić tabletkę bezpośrednio do zmywarki? ›

Dla najlepszej skuteczności, tabletki należy wkładać tylko do komory dozownika detergentu w zmywarce, nie należy ich wkładać luźno do urządzenia.

Co jaki czas wsypuje się sól do zmywarki? ›

sól to niezbędny środek, który zmiękcza wodę, dbając tym samym o kondycję filtra zmywarki. Na jedno użycie potrzebujesz około 1 kg soli do zmywarki. Zbiornik należy uzupełniać mniej więcej raz w miesiącu. Pojemnik na sól znajduje się w dolnej części zmywarki.

Kiedy zmywarka wyrzuca tabletkę? ›

Zmywarka nie rozpuszcza tabletki najczęściej przez: uszkodzoną grzałkę, za niskie ciśnienie wody, za twardą wodę, niesprawną klapkę dozownika, zabrudzone ramię spryskujące, nadmiar detergentów lub naczyń, program o krótkim czasie bądź niskiej temperaturze.

Co może być przyczyną że zmywarka nie grzeje wody? ›

Do najbardziej prawdopodobnych przyczyn takiego stanu zalicza się uszkodzona grzałka, awaria programatora, usterka czujnika temperatury, zagięcie węża, zamknięty zawór, zły poziom wody, zatkany filtr, nieprawidłowy tryb zmywania. Dodam, że niektóre modele oferują opcję podłączenia do zimnej i ciepłej wody.

Kiedy włącza się grzałka w zmywarce? ›

Zmywarka do naczyń wykorzystuje moc grzałki do podgrzania wody w urządzeniu. Załącza się w trakcie zmywania i suszenia naczyń. Jeżeli grzałka nie grzeje, cykl zmywania wykonywany jest w zimnej wodzie, co oczywiście skutkuje niedomytymi talerzami i kubkami.

Ile omów powinna mieć grzałka? ›

Jak wszystko jest prawidłowo to omomierz powinien wskazać około 26,5 Ω dla jednej grzałki a dla drugiej około 35 Ω a jak są połączone równolegle to około 15 Ω.

Od czego psuje się grzałka w zmywarce? ›

Zazwyczaj zepsuta grzałka w zmywarce łączy się z osadem wapiennym, czyli kamieniem. Jeśli zapominasz o regularnym usuwaniu kamienia, jego warstwa narasta, prowadząc do awarii różnych podzespołów, w tym grzałki. Przyczyną awarii grzałki mogą być również wewnętrzne wycieki w zmywarce.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Eusebia Nader

Last Updated: 14/12/2023

Views: 5970

Rating: 5 / 5 (60 voted)

Reviews: 91% of readers found this page helpful

Author information

Name: Eusebia Nader

Birthday: 1994-11-11

Address: Apt. 721 977 Ebert Meadows, Jereville, GA 73618-6603

Phone: +2316203969400

Job: International Farming Consultant

Hobby: Reading, Photography, Shooting, Singing, Magic, Kayaking, Mushroom hunting

Introduction: My name is Eusebia Nader, I am a encouraging, brainy, lively, nice, famous, healthy, clever person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.