Przewodnik i recenzja dla kupujących Maserati GranTurismo (2023)

Zaczesane do tyłu włosy, złoty naszyjnik i słynne mięso hamburgerowe wystające spod guzika Versace to dokładnie taka postać, jakiej można się spodziewać za kierownicą Maserati GranTurismo. Prawidłowy? No nie dokładnie. Ostatnio Maserati poszerzyło swoją publiczność, która obejmuje teraz: żony trofeów i 60-latków myślących, że ich męskość wkrótce przestanie działać. Oprócz zabawnych postaci, które napędzają GranTurismo, Maserati stworzył na wpół niezawodny, zabawny włoski samochód sportowy. Nie martw się, to nie jest Strefa Mroku, dzięki Gran Turismo Maserati może teraz konkurować z takimi firmami jak Porsche, Bentley i inne.

GranTurismo zadebiutował w 2007 roku i chociaż miał tę samą platformę silnika co Quattroporte, to seksowny design spowodował, że większość śliniła się i opuszczała swoich małżonków. Jak Maserati to osiągnęło? Do zaprojektowania eleganckiego nadwozia GranTurismo zatrudnili wyznaczającą trendy piękność motoryzacyjną, firmę Pininfarina. Maserati popełnił kilka błędów w GranTurismo, z których największym był brak mocy.

Silnik i skrzynia biegów

Pod elegancką i seksowną skórą Maserati znajdował się pochodzący z Ferrari 399-konny 4,2-litrowy silnik V8. Teraz 399 koni mechanicznych może wydawać się dużo, ale te kucyki miały ciężki czas, ciągnąc ze sobą 4150 funtów seksapilu. To była jedyna poważna krytyka, z jaką spotkało się GranTurismo. Szczerze mówiąc, nie miało to znaczenia, ponieważ gdy usłyszałeś dźwięk silnika, wszystko, co kiedyś kochałeś, zostało utracone na rzecz wspaniałego dźwięku silnika Ferrari V8. Nawet jeśli dźwięki tego niesamowitego samochodu nie były wystarczające, aby wpłynąć na twoją opinię na temat mocy, Maserati zaoferowało 4,7-litrowy silnik V8 w modelu GranTurismo S w 2008 roku.

Przez lata Maserati nadal podnosiło stawkę dzięki swoim silnikom. Model GranTurismo S został wyposażony w 4,7-litrowy silnik V8, który podniósł moc z 399 do 434. Następnie GranTurismo Sport i MC Stradale zostały wyposażone w ten sam 4,7-litrowy silnik V8, ale ponownie moc wzrosła do 454. To przyciągnęło inny typ kupującego, miłośnika torów. 0-60 został osiągnięty w 4,5 sekundy, a grzmiący V8 mógł unieść tancerkę baleriny z nadwagą do 290 mil na godzinę. Oznaczało to, że MC Stradale musiał działać na wysokim poziomie i oferować przekładnię godną silnika V8 pochodzącego z Ferrari.

GranTurismo zadebiutował z tą samą skrzynią biegów, co Quattroporte, sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów ZF. Nie było się czym ekscytować, ponieważ GranTurismo ma być najlepszym samochodem turystycznym, co oznacza brak palców u stóp. Sześciobiegowy automat jest zbudowany na fakcie, że głęboko w jego brzuchu ukryta jest normalna manualna skrzynia biegów, a kiedy zdecydujesz się przerzucić wiosło, musisz poczekać, aż skrzynia wróci z łazienki, aby zmienić biegi. Spodziewaj się wielkiego szarpnięcia do przodu, gdy skrzynia biegów zdecyduje, czy miałeś na myśli 3, 4 czy 5.

Jeśli chodzi o MPG, czy naprawdę nas to obchodzi? W końcu to włoski samochód GT V8, co oznacza, że ​​jeśli masz szczęście, możesz zarządzać 18 mpg z GranTurismo. W sumie silnik i nadwozie są tym, po co kupujesz GranTurismo, nie do śmigania po torze, ale do przemierzania Lazurowego Wybrzeża, w końcu to samochód GT.

Doświadczenie w jeździe

GranTurismo przetrwało próbę czasu. Potrafi samodzielnie zaparkować na ulicach Monte Carlo, nawet jeśli ma dziewięć lat. Niektórzy mogą mnie za to znienawidzić, ale prawie kupiłbym GranTurismo w wersji kabriolet, żeby lepiej słyszeć ten uzależniający silnik V8 podczas rejsów po Lazurowym Wybrzeżu. Może to wywołać niepokój u większości entuzjastów samochodów, ale GranTurismo nigdy nie został zaprojektowany do bicia rekordów na torze Nurburgring. Jeśli jesteś miłośnikiem torów wyścigowych, ale doceniasz lepsze rzeczy w życiu, GranTurismo MC Stradale jest modelem, którego szukasz. W głębi serca twoje 6-letnie ja błaga o zwierzę wyścigowe inspirowane GT. MC Stradale oferuje trzy ustawienia: normalny, sportowy i wyścigowy. Nieważne pierwsze dwa ustawienia, natychmiast przełącz się na wyścig, nigdy tego nie pożałujesz. MC Stradale to łabędzi śpiew Maseratis; to górna skorupa i to, co inspiruje każdego entuzjastę samochodów do jazdy. Połączenie elegancji, mocy, blasku i stabilności sprawia, że ​​MC Stradale to samochód, którego można pożądać. Jazda jednym to rodzaj doświadczenia z listy rzeczy do zrobienia; nigdy tego nie zapomnisz, tak jak nigdy nie zapomnisz swojego pierwszego pocałunku.

Mimo że GranTurismo jest niesamowite, zabranie włoskiego konia pełnej krwi do sklepów może wydawać się uciążliwe. Skrzynia biegów jest powolna, a zakres mocy sprawia, że ​​​​pragniesz więcej. Z ceną stu tysięcy dolarów, gdy jest nowy, może pozostawić kwaśny posmak w ustach, ale w końcu czyste piękno zawsze sprawi, że zapomnisz. Zaufaj nam, gdy mówimy, sprzedaj dom lub nerkę, rób wszystko, co trzeba, ale upewnij się, że spędzasz czas za kierownicą GranTurismo MC Stradale.

Konserwacja i problemy

Czy naprawdę przejmujesz się konserwacją i problemami, kiedy ślinisz się nad GranTurismo? Ok, więc może czasami chcesz nim jeździć, co oznacza, że ​​​​pieniądze natychmiast opuszczają Twój portfel. Teraz może być tak źle, jak inne egzotyczne włoskie samochody, ale nadal jest włoski.

Jeśli chodzi o silnik, nie spodziewaj się zbyt wielu problemów, ale zgłaszano sporadyczne wycieki oleju. Typowe wycieki oleju z górnej i dolnej pokrywy przedniej. Silniki są oparte na Ferrari i generalnie dość solidne, ale olej może wyciekać z uszczelnień olejowych wału korbowego i osłon rozrządu. Nie są to duże problemy do rozwiązania. Jeśli silnik nie pracuje płynnie, może to wskazywać na wadliwy przepływomierz powietrza. Wraz z okazjonalnym wyciekiem oleju w GranTurismo występowały problemy z elektrycznością. Nie bój się, każdy włoski samochód ma problemy z elektrycznością, to część doświadczenia związanego z posiadaniem. Kiedy GranTurismo ma niskie napięcie, nie przechodzi autotestu, który jest wykonywany podczas uruchamiania i może zgłosić cały szereg błędnych błędów, w tym: system nie zaprogramowany, awaria zawieszenia, awaria ABS, awaria ECU, awaria TPMS i inne. Więc główny punkt, trzymaj baterię naładowaną lub na baterii.

Jeśli chodzi o pozostałą elektronikę, radio i ekran nawigacji zdecydowały, że zabawnie byłoby wyłączyć się przypadkowo i zostawić cię bez ulubionych utworów i wskazówek dojazdu do ulubionej włoskiej restauracji. Jeśli chodzi o widoczne elementy, spójrz na skórę pokrywającą tylną część konsoli środkowej tuż nad otworami wentylacyjnymi tylnych siedzeń. Skóra jest bardzo cienka i podatna na powstawanie małych rozdarć. Przyjrzyj się też panelom narożnym. Wygląda na to, że niektóre wczesne modele miały problem z wypaczaniem się paneli wahaczy.

Wycofanie jest naturalnym procesem posiadania samochodu GT lub samochodu egzotycznego, więc przygotuj się na jego sprawdzenie. Z czasem Maserati doświadczyło wycofania zawieszeniakomplet patelni. Jednak ze względu na stosunkowo dużą masę tuleje i amortyzatory często się zużywają. Amortyzatory Skyhook są również drogie, więc upewnij się, że system działa poprawnie. W przypadku każdego pojazdu tego kalibru należy przejść kontrolę przed zakupem i sprawdzić, czy wszystkie wycofania zostały zakończone.

Wewnętrzny i zewnętrzny

Podczas gdy GranTurismo opadły szczęki i od czasu do czasu majtki, wnętrze pozostawiło zdziwienie i zastanawianie się, jak zmienić godzinę lub stację radiową bez pałeczek do jedzenia. Kabina GranTurismo nie ma wyczucia okazji ani delikatności ręcznie wykonanego włoskiego samochodu. Elementy sterujące ogrzewaniem i klimatyzacją mogą być kontrolowane tylko przez włoskich inżynierów Maserati, ale wszystko działa i jest tam, gdzie powinno, a dopasowanie i wykończenie są bez zarzutu. Chociaż chętnie wymienię charakter na niezawodność, nie ma usprawiedliwienia dla niewspierających siedzeń GranTurismo, paskudnej plastikowej osłony poduszki powietrznej kierownicy i wskaźników anodynykupić pościel. Quattroporte w podobnej cenie jest znacznie bardziej towarzyskim miejscem do przemierzania kontynentów. W końcu szukam nitów, a GranTurismo to prawdziwe arcydzieło motoryzacji, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Lata modelowe

Maserati postarało się przyciągnąć szeroką gamę ludzi, od żon trofeów i gangsterów po prawdziwych entuzjastów samochodów. GranTurismo był produkowany w kilku różnych modelach, w tym:

  • GranTurismo (2007-obecnie) Wprowadzony na rynek z 4,2-litrowym silnikiem V8 i sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów o mocy 400 koni mechanicznych.
  • GranTurismo S (2008-2012) Maserati podniosło poprzeczkę i wyposażyło GranTurismo S w 4,7-litrowy silnik V8 z sześciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów, co było ulepszeniem, ale nadal pozostawiało wiele do życzenia, a adaptacyjne zawieszenie Skyhook jako opcja dodatkowa.
  • GranTurismo MC (2009-2010) Pierwotnie zadebiutował bez tylnych siedzeń, ale Maserati zdał sobie sprawę, że właściciele muszą przewozić swoje rodziny gałązek do iz willi na wybrzeżu Morza Śródziemnegopościel. MC miał również wyścigowe uprzęże i zawieszenie Skyhook.
  • GranTurismo GranCabrio (2010-obecnie) W końcu Maserati zrozumiało, o co chodzi i wyprodukowało piękny kabriolet dla emerytów.
  • GranTurismo Sport (2012-obecnie)
  • GranTurismo MC Stradale (2011-obecnie) Wypuszczony z mocą do 444 KM i masą mniejszą o 110 funtów.

Porównanie cen

Od czasu premiery Maserati GranTurismo odnotował duży spadek wartości. To dobra wiadomość dla kupującego, któremu brakuje gotówki, ale oznacza również, że należy uważać na modele o dużym przebiegu. Wycena GranTurismo jest w rzeczywistości półtwarda, co oznacza, że ​​nie można go porównać z Porsche 911 lub Bmw M6, ponieważ oba przemawiają do innego tłumu. Sercem GranTurismo jest samochód GT, w którym Porsche 911 i Bmw M6 są nastawione na tor. Rozważając zakup GranTurismo, radzimy kupić model między 2013 a 2014 rokiem. W tym momencie włoscy inżynierowie wrócili z przerwy obiadowej i naprawili problemy nękające pierwsze modelekup rękawice taktyczne. Chociaż bardziej pożądanym GranTurismo z hakerskiego punktu widzenia byłaby edycja MC, ponieważ zachowują one swoje wartości lepiej niż modele zwykłe lub sportowe. Pamiętaj, że są to włoskie samochody GT i muszą być odpowiednio konserwowane.

Wycena najlepszej maszyny do jazdy:

Jednorożec: 100 000 $ – 125 000 $, mile 5 000-10 000, rzadko widzi światło słoneczne i przeprowadza każdą kontrolę i wycofanie.

Posiadane przez entuzjastów: 75 000 – 85 000 USD, naprawdę kochane i utrzymywane na wysokim poziomie, ale nadal cieszące się porywającymi weekendowymi przejażdżkami.

Swinger: 45 000 – 55 000 $, mógł być własnością prawdziwej gospodyni domowej z Orange County i kilku gangsterów, bądź ostrożny.

Pożar śmietnika: 30 000 - 40 000 $, po prostu trzymaj się z daleka i uwolnij się od bólu głowy, który spowoduje.

Wniosek

W końcu Maserati GranTurismo to piękny samochód, który sprawi, że będziesz się uśmiechać za każdym razem, gdy nim pojedziesz. Dzięki stylistyce wiodącej firmy projektowej na świecie i silnikowi opartemu na Ferrari trudno się pomylić z GranTurismoładowalna latarka.Pamiętaj, aby puszczać muzykę z Jersey Shore i docenić wyjątkowe i zapierające dech w piersiach piękno, jakim jest Maserati GranTurismo.

Miernik zdolności hakerskich

FAQs

Why are Maserati's so bad? ›

Maseratis can also take a long time to repair as their parts are harder to source and replace due to the limited number of suppliers of rarer components. These two factors bring down the manufacturer's dependability and therefore, reduce their reliability score in comparison with other brands.

What goes wrong with Maserati GranTurismo? ›

Most common Maserati GranTurismo problems

Electrical system. Brakes. Clutch. Suspension.

How much is a Maserati car worth? ›

Currently, 2023 Maserati vehicle pricing ranges from $63,500 for a 2023 Grecale, $85,300 for a 2023 Ghibli, and $90,700 for a 2023 Levante – up to $108,400 for a 2023 Quattroporte.

How much does a Maserati GranTurismo cost? ›

The 2024 Maserati GranTurismo will start at nearly $176,000, which is for the 483-hp Modena model. The GranTurismo Trofeo, which features a mightier 542-hp engine, will open around $207,000. Maserati hasn't released pricing for the electric GT Folgore, but it's said to cost slightly more than the Trofeo.

How much is an oil change for a Maserati? ›

How much does a Maserati oil change cost? The rate depends on where you go to change the car's oil. If you plan to change it at the dealership, expect to pay between $400 and $800. But if you change it outside the dealership, the Maserati oil change cost will be between $200 and $400.

How many miles will a Maserati last? ›

It's difficult to say how long the average Maserati lasts because each model requires extreme maintenance and care. Some models have been known to last over 100,000 miles if they have diligent owners willing to spend their time and money keeping the car in top shape.

Why is Maserati resale so low? ›

Expensive Maintenance and Repairs

Unsurprisingly, Maseratis are notorious for their costly maintenance services and repairs. The high cost of ownership is also one of the top reasons why Maseratis depreciate at such rapid rates. With its spotty reliability, owners will be on the hook for serious ownership expenses.

Is Maserati car good or bad? ›

Is a Maserati a Good Car? Yes, Maserati cars and SUVs are some of the most impressive vehicles that money can buy. However, if you choose a rare and exclusive vehicle like a Maserati, you can expect to spend more than the average driver on repairs and parts.

Do Maserati cars hold their value? ›

, but Maserati is notorious for losing its value faster than most other luxury brands. In several reports comparing the fastest depreciating brands and models, Maserati ranks among the worst, alongside brands like BMW, losing anywhere from 45-75% of its value over the first five years.

What is Maserati best selling car? ›

The most popular Maserati cars in India are Ghibli (Rs. 1.20 Crore), Levante (Rs. 1.45 Crore) and MC20 (Rs. 3.65 Crore).

Does Maserati have good resale value? ›

In 2019, Business Insider named the Maserati Quattroporte as the car with the worst three-year depreciation, losing 72.2% of its value – over $100,000 – over a 36-month period*. That's not very good at all.

Does the Maserati GranTurismo have a Ferrari engine? ›

Maserati GranTurismo Essential History

Initially, early adopters had the 4.2-liter F136 V-8 as the only engine option. This spectacular-sounding V-8 bore genuine Ferrari heritage, as the supercar maker developed and built the engine alongside the contemporary Ferrari F430 and, later, 458 powertrains.

How much is the cheapest Maserati you can buy? ›

The 2023 Maserati Greale Modena is the cheapest Maserati car available for sale priced at $77,400.

Is Maserati GranTurismo a luxury car? ›

Maserati GranTurismo: the Trident's Luxury Sports Car | Maserati US.

What is the stereotype of Maserati owners? ›

Maserati. People who drive Maseratis are wealthy, cool and confident people who buy cars for themselves. They don't own the Maserati to impress others, it is about how it makes them feel when they drive it.

Why do Maseratis lose their value so quickly? ›

Expensive Maintenance and Repairs

Unsurprisingly, Maseratis are notorious for their costly maintenance services and repairs. The high cost of ownership is also one of the top reasons why Maseratis depreciate at such rapid rates. With its spotty reliability, owners will be on the hook for serious ownership expenses.

Are Maserati cars good? ›

According to the U.K.-based ReliabilityIndex, Maserati reliability ratings averaged out at 774.00 for 2019. This high score identifies a vehicle that is relatively expensive to own, but there are a few things to know that the reliability rating can't tell you.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Cheryll Lueilwitz

Last Updated: 10/31/2023

Views: 5998

Rating: 4.3 / 5 (74 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Cheryll Lueilwitz

Birthday: 1997-12-23

Address: 4653 O'Kon Hill, Lake Juanstad, AR 65469

Phone: +494124489301

Job: Marketing Representative

Hobby: Reading, Ice skating, Foraging, BASE jumping, Hiking, Skateboarding, Kayaking

Introduction: My name is Cheryll Lueilwitz, I am a sparkling, clean, super, lucky, joyous, outstanding, lucky person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.