Recenzja Chevroleta Traverse (Chevy) 2011, oceny, specyfikacje, ceny i zdjęcia (2023)

Recenzja eksperta ds. połączeń samochodowych

Recenzja Chevroleta Traverse (Chevy) 2011, oceny, specyfikacje, ceny i zdjęcia (1) Bengta Halvorsona Redaktor

12 maja 2011 r

Lubi

  • Przyjazne pasażerom wnętrze
  • Dobry zestaw funkcji
  • Wyrafinowana jazda
  • Prosty, ale elegancki
  • Solidna jakość wykonania

Nie lubi

  • Wysoka podłoga bagażnika
  • Wrażenie jazdy z ładunkiem
  • Niepewna transmisja
  • Rozczarowująca oszczędność paliwa

Porada dotycząca zakupów

Powinieneś przejrzeć GMC Acadia i Buick Enclave, nawet jeśli lubisz Chevroleta Traverse z 2011 roku. Są prawie identyczne, więc zależy to od tego, czy dany dealer jest skłonny do targowania się.

funkcje i specyfikacje

AWD 4-drzwiowy LS

AWD 4-drzwiowy LT z 1 LT

AWD 4-drzwiowy LT z 2LT

Sugerowana cena detaliczna

31 370 $

Sugerowana cena detaliczna

34 010 $

Sugerowana cena detaliczna

36 590 $

Zobacz pełną specyfikację Chevroleta Traverse 2011 »

Chevrolet Traverse z 2011 roku nie jest przyjemny w prowadzeniu, ale jest jednym z najlepszych dużych crossoverów do wygodnego i bezpiecznego transportu rodziny.

Duży Traverse został wprowadzony kilka lat temu jako bardziej podobny do samochodu następca Chevroleta Trailblazera, zajmując miejsce poniżej masywnego SUV-a Chevy Tahoe. A dzięki bardziej przyjaznemu dla pasażerów układowi wnętrza, który sprawia wrażenie minivana, gdyby nie tylne drzwi na zawiasach, jest to świetny projekt do codziennego użytku rodzinnego.

Jednym słowem, stylistyka Chevroleta Traverse z 2011 roku jest mainstreamowa. Traverse nie ma masywnych, inspirowanych ciężarówkami linii GMC Acadia ani flow Buicka Enclave (oba są blisko spokrewnione), ale jego prosty projekt ma atmosferę minimalistycznej elegancji, którą uważamy za czarującą. Wyraźnie widać wiele wpływów projektowych wspólnych z samochodami Chevroleta — zwłaszcza Malibu — w tym wysoką, poziomo podzieloną osłoną chłodnicy. Ale obok nieco mniejszego Equinox, Traverse jest trochę mniej ozdobiony, trochę bardziej mdły. Podobnie jak nadwozie, kabina Traverse jest funkcjonalna, ale nie ekscytująca.

Moc pochodzi z 3,6-litrowego silnika V-6 z bezpośrednim wtryskiem – tej samej jednostki, którą można znaleźć w Cadillacu CTS i STS. Moc szczytowa jest oceniana na 288 koni mechanicznych i moment obrotowy 270 Nm dla modeli wyposażonych w podwójny wydech lub 281 KM i moment obrotowy 266 Nm dla modeli z pojedynczym wydechem. W porównaniu z najpotężniejszymi pełnowymiarowymi ciężarówkami i narzędziami GM, Traverse przyspiesza w spokojnym tempie, ale nigdy nie jest naprawdę powolny ani anemiczny, a sześciobiegowa automatyczna utrzymuje go na obrotach, zapewniając żwawe odczucie.

Komfort i przestronność wnętrza to mocne strony projektu Chevroleta Traverse z 2011 roku, który można by niemal wyobrazić sobie jako wnętrze minivana bez przesuwanych drzwi. W trzech rzędach jest miejsce dla maksymalnie ośmiu pasażerów, a siedzenia są podzielone na dwa przednie kubełki i dwie kanapy dzielone w proporcji 60/40. Chociaż głównym celem wnętrza Traverse jest przemieszczanie ludzi, inteligentne rozwiązania GM w zakresie pakowania ujawniają się po złożeniu siedzeń, tworząc ładną, prawie płaską podłogę bagażnika. Nawet za trzecim rzędem siedzeń jest 24,4 stóp sześciennych przestrzeni, a złożenie drugiego i trzeciego rzędu daje 117,5 stóp sześciennych. Wnętrze jest również ciasne i ciche, ale twardy, matowy plastik w środku może przeszkadzać w jasnym wnętrzu.

Chevrolet Traverse 2011 jest dostępny w trzech wersjach wyposażenia — LS, LT i LTZ — a także w konfiguracjach z napędem na przednie lub na wszystkie koła. Standardowe wyposażenie nawet w podstawowym LS obejmuje odchylane/teleskopowe koło, tempomat, akcesoria o pełnej mocy, zestaw głośnomówiący Bluetooth oraz system dźwiękowy z radiem satelitarnym. Niektóre z opcji pojazdu obejmują kamerę cofania, elektrycznie otwieraną klapę, odtwarzacz DVD, radio satelitarne XM oraz podgrzewane i chłodzone przednie siedzenia. Wyższe modele LTZ mogą być również wyposażone w tylny spojler, 20-calowe aluminiowe koła, podwójny układ wydechowy i panoramiczny szyberdach.

7

Chevrolet Traverse z 2011 roku

Stylizacja

Praktyczność, a nie stylistyka, jest mocną stroną Chevroleta Traverse 2011 zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Jednym słowem, stylistyka Chevroleta Traverse z 2011 roku jest mainstreamowa. Traverse nie ma masywnych, inspirowanych ciężarówkami linii GMC Acadia ani flow Buicka Enclave (oba są blisko spokrewnione), ale jego prosty projekt ma atmosferę minimalistycznej elegancji, którą uważamy za czarującą. Wyraźnie widać wiele wpływów projektowych wspólnych z samochodami Chevroleta — zwłaszcza Malibu — w tym wysoką, poziomo podzieloną osłoną chłodnicy. Ale obok nieco mniejszego Equinox, Traverse jest trochę mniej ozdobiony, trochę bardziej mdły. Trzy modele Traverse — LS, LT i LTZ — wyróżniają się głównie kołami, przy czym najlepsze modele LTZ są dostępne ze szczególnie efektownymi chromowanymi 20-calowymi felgami.

Podobnie jak nadwozie, kabina Traverse jest funkcjonalna, ale nie ekscytująca. Skromny motyw jest kontynuowany, ale w morzu przesadnie luksusowych wnętrz jest naprawdę odświeżający. Wyjątkiem jest zbliżenie, gdzie twarde tworzywa sztuczne, które są zbyt często używane we wnętrzu, nie wytrzymują tak dobrze.

7

Chevrolet Traverse z 2011 roku

Wydajność

Chevrolet Traverse 2011 sprawuje się dobrze we wszystkich kierunkach, ale nie zapomnisz, że jeździsz ciężkim, rodzinnym i komfortowym pojazdem.

Chociaż Chevrolet Traverse z 2011 roku nie wydaje się zwinny, ten duży crossover w rzeczywistości sprawdza się w większości sytuacji. Jest jednak jeden problem: jest ciężki.

Moc pochodzi z 3,6-litrowego silnika V-6 z bezpośrednim wtryskiem – tej samej jednostki, którą można znaleźć w Cadillacu CTS i STS. Moc szczytowa jest oceniana na 288 koni mechanicznych i moment obrotowy 270 funtów na stopę dla modeli wyposażonych w podwójny układ wydechowy lub 281 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 266 funtów na stopę dla modeli z pojedynczym wydechem. Przy 90 procentach maksymalnego momentu obrotowego dostępnego od około 2500 obr./min do ponad 6000 obr./min, jest wystarczająco dużo mocy, aby odpowiednio przenieść nieistotną wagę Chevy, wynoszącą prawie 5000 funtów. W porównaniu z najpotężniejszymi pełnowymiarowymi ciężarówkami i narzędziami GM, Traverse przyspiesza w spokojnym tempie, ale nigdy nie sprawia wrażenia powolnego czy anemicznego.

Dzięki niezależnemu zawieszeniu czterech kół i precyzyjnemu hydraulicznemu wspomaganiu układu kierowniczego prowadzenie jest zaskakująco dobre jak na pojazd tej wielkości i wagi — zwłaszcza gdy jest on wyposażony w najwyższej klasy opcjonalne 20-calowe koła i zawieszenie firmy LTZ, z którymi inżynierowie Chevroleta radzą sobie znaleźć złoty środek między bezpiecznym prowadzeniem a komfortem. Przechyły ciała są obecne, ale nie nadmierne, biorąc pod uwagę postawność Traverse'a, a hamulce są mocne, chociaż wrażenia z jazdy są, jednym słowem, obciążone; nie zapomnisz, że prowadzisz bardzo ciężki pojazd.

9

Chevrolet Traverse z 2011 roku

Komfort i jakość

Dzięki dużej przestrzeni dla maksymalnie ośmiu osób i większości ich wyposażenia, wygodnym siedzeniom i zgodnej z normami jakości jazdy, Chevrolet Traverse 2011 jest przyjazny dla pasażerów pod każdym względem.

Komfort i przestronność wnętrza to mocne strony projektu Chevroleta Traverse z 2011 roku, który można by niemal wyobrazić sobie jako wnętrze minivana bez przesuwanych drzwi. W trzech rzędach jest miejsce dla maksymalnie ośmiu pasażerów, a siedzenia są podzielone na dwa przednie kubełki i dwie kanapy dzielone w proporcji 60/40. Przednie siedzenia Traverse są miękkie, ale zapewniają wsparcie, a drugi rząd dla dorosłych przesuwa się do przodu, zapewniając dostęp do zaskakująco wygodnych (dla dzieci) siedzeń w trzecim rzędzie. Jednak przejście do tego tylnego rzędu zajmuje wysoki krok. Dostępne są również fotele kapitańskie w drugim rzędzie, ale tak naprawdę nie są one wygodniejsze niż ławki, a nośność zmniejsza się wtedy do siedmiu.

Chociaż głównym celem wnętrza Traverse jest przemieszczanie ludzi, inteligentne rozwiązania GM w zakresie pakowania ujawniają się po złożeniu siedzeń, tworząc ładną, prawie płaską podłogę bagażnika. Nawet za trzecim rzędem siedzeń jest 24,4 stóp sześciennych przestrzeni, a złożenie drugiego i trzeciego rzędu daje 117,5 stóp sześciennych. Podłoga jest płaska, co czyni ją szczególnie użyteczną; choć trochę zaskakujące jest to, jak wysoka jest podłoga, przez co załadunek jest nieco trudniejszy niż w przypadku minivanów.

Traverse ma ciasną, cichą kabinę i doskonałe tłumienie hałasu oraz niezwykle płynną jazdę. Jakość wykonania i rozdzielnic w Traverse 2011 jest znakomita i równa lub lepsza niż większość konkurencyjnych produktów importowanych. Wskaźniki są dobrze widoczne, a elementy sterujące łatwe w użyciu. Plamy chromu rozjaśniają wszystko, a jedynym rozczarowaniem jest mnóstwo twardego, matowego plastiku zastosowanego we wnętrzu.

9

Chevrolet Traverse z 2011 roku

Bezpieczeństwo

Chevrolet Traverse z 2011 r. jest jednym z najbezpieczniejszych pojazdów w tej przyjaznej rodzinie klasie, a jego duża, solidna konstrukcja zbiera świetne oceny w testach zderzeniowych.

Chevrolet Traverse z 2011 r. pozostaje jednym z najbezpieczniejszych pojazdów w swojej klasie, osiągając doskonałe wyniki w obu głównych programach testów zderzeniowych i oferując pełny zestaw standardowych funkcji bezpieczeństwa.

Elektroniczna kontrola stabilności, przednie i boczne poduszki powietrzne są dostępne we wszystkich modelach Traverse, wraz z bocznymi kurtynami powietrznymi, które pomagają chronić wszystkie trzy rzędy siedzeń.

Widoczność nie jest dobra dla wszystkich kierowców, dlatego zalecamy zakup monitora wstecznego, dzięki któremu te irytujące manewry parkowania tyłem staną się dziecinnie proste. Jednak specjalne lusterka martwego pola Traverse również pomagają.

Czytaj więcej

Traverse uzyskał również najwyższe oceny w testach zderzeniowych Instytutu Ubezpieczeń Drogowych, gdzie uzyskał najwyższą ocenę „dobrą” w testach przednich, bocznych i tylnych, chociaż nie był testowany w nowej kategorii wytrzymałości dachu. A w bardziej rygorystycznych, zrestrukturyzowanych testach przeprowadzonych przez rząd federalny, Chevrolet Traverse z 2011 roku otrzymuje w sumie najwyższą ocenę pięciu gwiazdek, w tym cztery gwiazdki za zderzenie czołowe i pięć za ochronę przed uderzeniem bocznym.

mniej czytać

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Fr. Dewey Fisher

Last Updated: 25/08/2023

Views: 6454

Rating: 4.1 / 5 (62 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Fr. Dewey Fisher

Birthday: 1993-03-26

Address: 917 Hyun Views, Rogahnmouth, KY 91013-8827

Phone: +5938540192553

Job: Administration Developer

Hobby: Embroidery, Horseback riding, Juggling, Urban exploration, Skiing, Cycling, Handball

Introduction: My name is Fr. Dewey Fisher, I am a powerful, open, faithful, combative, spotless, faithful, fair person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.